Ta strona używa plików cookies w celu poprawy działania i komfortu użytkowania. Zakładamy, że godzisz się na to. W przeciwnym razie prosimy o zamknięcie strony, ponieważ nie jesteśmy w stanie zagwarantować jej funkcjonowania bez użycia plików cookies. Przeczytaj więcej na temat naszej polityki prywatności.

Noc Muzeów Online 2020

Podobnie, jak wiele wydarzeń w ostatnich miesiącach, tak też tegoroczna Noc Muzeów musiała przenieść się do przestrzeni wirtualnej.
W Instytucie postanowiliśmy spędzić wirtualnie, ale też kameralnie i wspólnie tę szczególną, poświęconą kulturze noc. W związku z tym 16. maja 2020 r., o godz. 19.00 usiedliśmy do komputerów, żeby wspólnie, komentując na żywo, obejrzeć i wysłuchać kilku szczególnych, wesołych, ale też być może przywodzących sentymentalne wspomnienia nagrań.

Wszystkich, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w tym wydarzeniu zapraszamy niżej, gdzie publikujemy całość seansu:
1. Wieczorynka spod znaku „Bolka i Lolka”:
– Błyskawiczny warsztat z rysowania bohaterów kultowego serialu animowanego w wykonaniu Jakuba Pieczarki, ucznia Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie
– 7 odcinków serii „Bolek i Lolek wśród górników”, które prezentujemy dzięki uprzejmości i we współpracy z bielskim Studiem Filmów Rysunkowych
2. Gwarowe, zabawne, ale też poruszające „Ludowe opowieści powstańcze”, żywiołowo czytane przez pracowników i przyjaciół Instytutu Śląskiego (dla osób niezaznajomionych z gwarą śląską załączamy Słowniczek)

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Font Resize
Kontrast