Rusza otwarty nabór do Rady Młodzieżowej przy Instytucie Śląskim!
Serdecznie zapraszamy młodzież klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz wszystkich typów szkół ponadpodstawowych z terenu Województwa Opolskiego do współpracy z nami przy tworzeniu instytucji kultury przyjaznej dzieciom i młodzieży.
Jeśli chcesz rozwijać swoją postawę obywatelską i społeczną, masz pomysły jak promować aktywność kulturalną i historyczną wśród swoich rówieśników to ten projekt jest właśnie dla Ciebie!
Nabór Kandydatów trwa do 30 września 2025 r.
Więcej informacji o Radzie Młodzieżowej znajdziesz tutaj
CZEKAMY NA CIEBIE!
Do pobrania:
Projekty
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1867 – w Rudnie k. Gliwic urodził się Paweł Kaizer (zm. 10 grudnia 1935 r. w Rybniku), działacz narodowy i plebiscytowy, powstaniec, współorganizator towarzystwa „Eleusis” i Śląskiego Związku Samodzielnych Rzemieślników, działacz oświatowy, w III powstaniu śląskim walczył pod Górą św. Anny
- 1940 – w Olsztynie k. Częstochowy zmarł Paweł Golaś (ur. 6 sierpnia 1885 r. w Lubszy k. Lublińca), działacz społeczny, powstaniec śląski, kupiec, aresztowany przez gestapo i rozstrzelany
- 1976 – w Bytomiu w pożarze KWK „Miechowice” zginęło 7 górników

Kresowianie na Śląsku po 1945 r.
Interaktywna mapa miejsc pamięci
Serwis Opolskie Drogi do Wolności – kompendium wiedzy i powstaniach śląskich i plebiscycie na Górnym Śląsku


