Ta strona używa plików cookies w celu poprawy działania i komfortu użytkowania. Zakładamy, że godzisz się na to. W przeciwnym razie prosimy o zamknięcie strony, ponieważ nie jesteśmy w stanie zagwarantować jej funkcjonowania bez użycia plików cookies. Przeczytaj więcej na temat naszej polityki prywatności.

OKIK

OPOLSKA KOALICJA INSTYTUCJI KULTURY (OKIK)

W dniu 26.10.2022 r. powstała nowa inicjatywa opolskich instytucji kultury. OKIK ma tworzyć sieci relacji między pracownikami sektora kultury w regionie opolskim, a jego głównym założeniem jest wspieranie działań na rzecz rozwoju i współpracy między instytucjami wchodzącymi w skład Koalicji.
Cele Koalicji to:
1. Rozwój instytucji w zakresie:
– zwiększenia zasięgu współpracy międzyinstytucjonalnej,
– wypracowania aktywnej współpracy między pracownikami instytucji kultury zmierzającej do wymiany doświadczeń i poszerzania oferty.
2. Wspieranie wolontariatu angażującego społeczność lokalną w rozwój kultury regionu.

Cele te będą realizowane m.in. poprzez wzajemne działania edukacyjno-szkoleniowe, organizację wspólnych wydarzeń, wymianę informacji o działalności bieżącej instytucji OKIK, wymianę wolontariuszy, wspólne uczestnictwo w Opolski Korpus Solidarności i wspieranie działań promocyjnych.

26.10.2022 r. miało miejsce porozumienie partnerskie OKIK.
Instytucje założycielskie:
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu,
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu,
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu,
Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu,
Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

8.02.2023 r. do Koalicji dołączył również Instytut Śląski.

 

Font Resize
Kontrast