Praktyki studenckie, staże i wolontariat w Instytucie Śląskim
Informacje ogólne
Na praktyki studenckie przyjmuje się osoby odbywające studia magisterskie lub licencjackie na kierunkach odpowiadających profilowi badawczemu Instytutu.
Na staże i wolontariat przyjmuje się absolwentki i absolwentów studiów magisterskich lub licencjackich z dyplomem ukończenia studiów na kierunkach odpowiadających profilowi badawczemu Instytutu, jak również osoby do pracy w bibliotece lub administracji Instytutu.
W zakresie płatnego programu stażowego Instytut przyjmuje osoby, które uzyskały na ten cel finansowanie w powiatowych urzędach pracy.
Wniosek o praktykę studencką, staż lub wolontariat
W celu uzyskania zgody na odbycie praktyki, stażu lub wolontariatu, kandydat składa wniosek zawierający list motywacyjny, CV oraz dokumenty potwierdzające wykształcenie (w przypadku praktyki studenckiej – wniosek z uczelni).
Zaproszenie na rozmowę wstępną kandydat otrzymuje drogą korespondencyjną. Oferty odrzucone zostają zniszczone.
Odbywanie praktyki studenckiej, stażu lub wolontariatu
Praktyka, staż i wolontariat odbywają się w godzinach pracy Instytutu. Wymiar godzin jest ustalany przez opiekuna powoływanego każdorazowo przez dyrekcję Instytutu.
Zadania do realizacji wyznacza opiekun.
Obecność w pracy dokumentowana jest podpisem na liście obecności.
Na korzystanie z materiałów naukowych stanowiących własność placówki każdorazowo zgody udziela dyrektor Instytutu na pisemny wniosek osoby zainteresowanej.
Na wniosek osoby zainteresowanej Instytut wydaje zaświadczenie o odbyciu praktyki, stażu lub wolontariatu podpisane przez opiekuna i dyrektora Instytutu.
Za prawidłową realizację programu praktyki studenckiej, stażu lub wolontariatu w wymiarze naukowym odpowiada zastępca dyrektora ds. naukowych, a w zakresie pracy administracyjnej i biblioteki – kierownicy odpowiednich komórek organizacyjnych.
Projekt
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1807 – w Gliwicach urodził się Franz Goretzki (zm. 26 kwietnia 1872 r. w Opolu), prawnik, burmistrz Opola w latach 1841–1853 i 1855–1871, reprezentant opolskiego okręgu wyborczego do parlamentu w Berlinie, wiele wysiłku wkładał w poprawę infrastruktury i wyglądu Opola
- 1873 – w Mysłowicach urodził się Jan Wysocki (zm. 3 października 1960 r. w Katowicach), rzeźbiarz, medalier, malarz, założyciel prywatnej szkoły sztuki, prowadził kursy rysunku w polskich gimnazjach w Sosnowcu i Bytomiu, wicedyrektor Wydziału Rzeźby i Brązownictwa w Państwowej Szkole Przemysłu Artystycznego w Bydgoszczy, kierownik Wydziału Rzeźby i Brązownictwa w Instytucie Sztuk Plastycznych, w czasie II wojny światowej organizował tajne kursy z zakresu malarstwa i medalierstwa
- 1890 – w Katowicach zmarł Kazimierz Skiba (ur. 27 lutego 1812 r. w Katowicach), zwany ostatnim polskim sołtysem Katowic przed uzyskaniem w 1865 r. praw miejskich, sprzeciwiał się, wraz z innymi członkami rady gminy, planom przemysłowej i urbanistycznej transformacji Katowic
- 1919 – Tymczasowy Naczelnik Państwa wydał dekret o dokooptowaniu do składu Sejmu Ustawodawczego przedstawicieli Górnego Śląska w Reichstagu – Wojciecha Korfantego (1873–1939), Wojciecha Sosińskiego (1872–1934), Pawła Brandysa (1869–1950), Pawła Dombka (1865–1925), Pawła Pośpiecha (1879–1922)