Luka energetyczno-ekologiczna na przykładzie gospodarki polskiej
10,50 zł
Autorzy: Stanisław Czaja, Bogusław Fiedor, Andrzej Graczyk, Zbigniew Jakubczyk
ISBN: 83-7126-067-9
Rok wydania: 1996
Liczba stron: 191
Opis
Publikacja wyjaśnia tytułowe pojęcie, które w przeszłości doprowadzało do upadków wielkich cywilizacji, a które charakteryzuje obecny moment w dziejach świata.
W Polsce zjawisko to, polegające na rozbieżności między potrzebami energetycznymi a stanem środowiska, pogłębione poprzez rozbieżność między koniecznością zmian a możliwościami i chęciami ze strony władz i samych użytkowników energii, przyjęło – słowami Autorów – „wymiar dramatu”. Publikacja omawia symptomy luki i szanse jej zamknięcia, popierając się danymi, studiami, raportami i postulując skorzystanie z rozwiązań wykorzystywanych z powodzeniem w innych krajach.
Informacje dodatkowe
Rok wydania |
---|
Projekty
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1879 – w Królewskiej Hucie (obecnie Chorzów) urodził się Stanisław Ligoń (zm. 17 marca 1954 r. w Katowicach), pisarz, radiowiec, malarz, ilustrator, działacz narodowy i społeczny, autor polichromii w kościele św. Mikołaja w Truskolasach, założyciel szkoły polskiej, organizator, biblioteki, zespołu teatralnego, wydawca ilustrowanego pisma satyrycznego „Kocynder”, pracownik Wydziału Prasowego Polskiego Komisariatu Plebiscytowego, prezes Związku Zawodowego Artystów Plastyków w Katowicach, w czasie II wojny światowej działał m.in. w Komitecie do spraw Uchodźców Polskich w Jugosławii, członek delegatury Rządu RP na Uchodźstwie, autor audycji radiowej Bery i bojki śląskie, które ukazały się drukiem w 1970 r.
- 1942 w Gotartowicach (obecnie część Rybnika) zostali powieszeni przez Niemców harcerze Paweł i Franciszek Buchalikowie, współorganizatorzy Polskiej Tajnej Organizacji Powstańczej