Razem z Miastem Opole, Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu, Chorągwią Harcerzy Ziemi Opolskiej ZHR oraz Stowarzyszeniem Bieg Opolski zapraszamy już w najbliższą sobotę, 28 sierpnia 2021 r. do Parku 800-lecia w Opolu od godziny 14.00 na familijny „Piknik powstańczy na zakończenie lata”!
W programie przewidujemy szereg atrakcji: od rekonstrukcji powstańczej, przez regionalne i wojskowe kulinaria, po sportową olimpiadę rodzinną, dmuchany plac zabaw dla najmłodszych i wiele innych!
Więcej informacji pod adresem https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/aktualnosc/piknik-powstanczy-na-zakonczenie-lata oraz na plakatach.
Projekty
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1918 – w Orzegowie (obecnie część Rudy Śląskiej) zmarł Konstanty Latka (ur. 4 kwietnia 1848 r. w Ożegowie), powstaniec styczniowy, organizator polskiej biblioteki w ożegowskiej gospodzie
- 1918 – w Cieszynie powołano Radę Narodową Księstwa Cieszyńskiego, na czele której stanęli ksiądz Józef Londzin, Jan Michejda i Tadeusz Reger
- 1923 – w Bytomiu powstało Polsko-Katolickie Towarzystwo Szkolne na Śląsk Opolski, którego celem była organizacja polskiego szkolnictwa w tej części Śląska, która pozostała w państwie niemieckim
- 2000 – w Opolu oddano do użytku nową halę sportową KS „Budowlani” przy ul. Dubois