Praktyki studenckie, staże i wolontariat w Instytucie Śląskim
Informacje ogólne
Na praktyki studenckie przyjmuje się osoby odbywające studia magisterskie lub licencjackie na kierunkach odpowiadających profilowi badawczemu Instytutu.
Na staże i wolontariat przyjmuje się absolwentki i absolwentów studiów magisterskich lub licencjackich z dyplomem ukończenia studiów na kierunkach odpowiadających profilowi badawczemu Instytutu, jak również osoby do pracy w bibliotece lub administracji Instytutu.
W zakresie płatnego programu stażowego Instytut przyjmuje osoby, które uzyskały na ten cel finansowanie w powiatowych urzędach pracy.
Wniosek o praktykę studencką, staż lub wolontariat
W celu uzyskania zgody na odbycie praktyki, stażu lub wolontariatu, kandydat składa wniosek zawierający list motywacyjny, CV oraz dokumenty potwierdzające wykształcenie (w przypadku praktyki studenckiej – wniosek z uczelni).
Zaproszenie na rozmowę wstępną kandydat otrzymuje drogą korespondencyjną. Oferty odrzucone zostają zniszczone.
Odbywanie praktyki studenckiej, stażu lub wolontariatu
Praktyka, staż i wolontariat odbywają się w godzinach pracy Instytutu. Wymiar godzin jest ustalany przez opiekuna powoływanego każdorazowo przez dyrekcję Instytutu.
Zadania do realizacji wyznacza opiekun.
Obecność w pracy dokumentowana jest podpisem na liście obecności.
Na korzystanie z materiałów naukowych stanowiących własność placówki każdorazowo zgody udziela dyrektor Instytutu na pisemny wniosek osoby zainteresowanej.
Na wniosek osoby zainteresowanej Instytut wydaje zaświadczenie o odbyciu praktyki, stażu lub wolontariatu podpisane przez opiekuna i dyrektora Instytutu.
Za prawidłową realizację programu praktyki studenckiej, stażu lub wolontariatu w wymiarze naukowym odpowiada zastępca dyrektora ds. naukowych, a w zakresie pracy administracyjnej i biblioteki – kierownicy odpowiednich komórek organizacyjnych.
Projekt
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1929 – w Cieszynie zmarł Józef Londzin (ur. 3 lutego 1862 r. w Zabrzegu k. Czechowic-Dziedzic), ksiądz katolicki, działacz społeczny i polityczny, historyk, redaktor „Gwiazdki Cieszyńskiej”, przewodniczący Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego, poseł na Sejm RP (1919–1928), burmistrz Cieszyna, senator RP II kadencji
- 1939 – w Berlinie zmarł Bolesław Domański (ur. 14 stycznia 1872 r. w Przytarni k. Chojnic), ksiądz katolicki, doktor filozofii, prezes Związku Polaków w Niemczech (1933–1939), ukoronowaniem jego działalności było zorganizowanie w Berlinie 6 marca 1938 r. I Kongresu Związku Polaków w Niemczech, który odbył się w Theater des Volkes, gdzie w przemówieniu inauguracyjnym przedstawił słynne „Pięć Prawd Polaków”