Zapraszamy do udziału w warsztatach „Koalicje dla Niepodległej” w Opolu
Warsztaty realizowane są w ramach programu szkoleniowego przygotowującego do realizacji projektów w ramach programu „Koalicje dla Niepodległej”. Celami programu są: włączenie mieszkańców Polski we wspólne działania dotyczące lokalnej historii i dziedzictwa, w szczególności upowszechniające wiedzę o odzyskiwaniu niepodległości i odbudowy polskiej państwowości na poziomie lokalnym oraz krzewienie współpracy między podmiotami. Dofinansowanie w ramach programu „Koalicje dla Niepodległej” mogą otrzymać wyłącznie projekty realizowane we współpracy z partnerami.
Do udziału w warsztatach zapraszamy do udziału przedstawicieli instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych realizacją projektów animacyjnych dotyczących dziedzictwa kulturowego, adresowanych do lokalnych społeczności.
Szkolenia podzielone zostaną na dwa dni. Pierwszy dzień będzie dotyczył zagadnień partycypacji oraz animacji. Drugi dzień przeznaczymy na rozwój umiejętności budowania partnerstw oraz tworzenie wstępnych opisów własnych projektów przedstawicieli organizacji i instytucji obecnych na szkoleniu.
W trakcie szkolenia uczestnicy:
- poznają definicje i rodzaje partnerstwa
- otrzymają pakiet inspiracji i dobrych praktyk
- zaprojektują swoje partnerskie działania animacyjne
Termin i lokalizacja
6-7 czerwca 2019 – godz. 9.30-16.30
Państwowy Instytut Naukowy – Instytut Śląski w Opolu, ul. Piastowska 17
Link do rejestracji:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdX-K38TlCy2uAgF68CaiauYwxw2MxmE0zbQsjiOv1rfDzIng/viewform
Szczegółowe informacje o warsztatach:
tel. 22 18 22 605
https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-bezplatne-warsztaty/
Projekt
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1873 – w Sadzawce (obecnie część Siemianowic Śląskich) urodził się Wojciech Korfanty (zm. 17 sierpnia 1939 r. w Warszawie), polityk, poseł do Reichstagu oraz pruskiego Landtagu, komisarz plebiscytowy na Górnym Śląsku, dyktator III powstania śląskiego, poseł na Sejm RP, wicepremier w rządzie Wincentego Witosa, wydawca wraz z Janem Kowalczykiem pierwszego numeru „Górnoślązaka”, oraz „Polaka”, „Kuriera Śląskiego” „Rzeczpospolitej” i „Polonii”
- 1912 – w Ostaszkach urodził się Bogumił Wyszomirski (zm. 6 lutego 1959 r. w Opolu), prawnik, poeta, felietonista, żołnierz Armii Krajowej, radca prawny w Akademii Medycznej w Zabrzu oraz w Zakładach Azotowych w Kędzierzynie, członek Związku Literatów Polskich, redaktor rozgłośni Polskiego Radia w Opolu, pisał do „Głosów znad Odry”, „Śląska Literackiego”, „Trybuny Opolskiej”, „Kalendarza Opolskiego”, „Życia Literackiego”
- 1920 – założono Klub Piłkarski Ruch Chorzów
- 1971 – założono Klub Sportowy GKS Tychy