W dniach 16-17 listopada 2024 r. zapraszamy Państwa do zamku Czocha na pograniczu Dolnego Śląska i Łużyc. Oprócz zwiedzania zamku można wziąć udział w imprezie historycznej z wykładami i zapoznać się z bliska z ofertą wydawniczą Instytutu Śląskiego i kilku innych wydawców popularyzujących historię regionu. Dla najmłodszych nasz Zakład Edukacji i Promocji Dziedzictwa Śląska przygotował kącik gier i zabaw śląskoznawczych.
Zaczynamy o godzinie 11:00.
Wykładowcą Instytutu Śląskiego będzie Krzysztof Stecki, a tytuł jego prelekcji z pokazem multimedialnym brzmi: Niemieckie wojskowe znaki tożsamości jako część systemu dokumentów osobistych żołnierza – sobota 16 listopada, godz. 15:35.
Kliknij, żeby wyświetlić prezentację programu wystąpień
Fotorealcja:
Projekt
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1628 – w Głuszynie k. Namysłowa urodził się Jan Akolut (zm. 3 maja 1689 r. we Wrocławiu), duchowny luterański, pisarz religijny, współautor Doskonałego kancyonału polskiego (1673)
- 1872 – w Śremie urodził się Wincenty Styczyński (zm. 18 kwietnia 1922 r. w Gliwicach), polski działacz narodowy, lekarz, radny i przewodniczący frakcji polskiej w Radzie Miejskiej Gliwic, zastrzelony przez Niemców
- 1922 – w Katowicach zmarł Józef Rymer (ur. 9 lutego 1882 r. w Zabełkowie k. Raciborza), górnik, działacz społeczny i narodowy, przewodniczący Naczelnej Rady Ludowej Górnego Śląska, zastępca Wojciecha Korfantego, polskiego komisarza plebiscytowego, powstaniec śląski, poseł na Sejm RP, pierwszy wojewoda śląski