Serdecznie zapraszamy na 7. Festiwal Książki w Opolu, który w dniach 2-4 czerwca 2023 r. (piątek-niedziela) odbędzie się na Placu Wolności w Opolu. Jego organizatorem są Fundacja Fabryka Inspiracji.pl i drukarnia Opolgraf. Podobnie jak w poprzednich edycjach, będziemy mieli swoje stoisko, na którym będzie można zapoznać się z publikacjami Instytutu Śląskiego i Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych.
Przez 3 dni będziemy prowadzić promocję i sprzedaż naszych tytułów. Będą to zarówno nowości, jak i książki odrobinę starsze.
Będzie nas można spotkać w ciągu ul. Mozarta w następujących godzinach:
- 2 czerwca (piątek) – 15.00-20.00
- 3 czerwca (sobota) – 11.00-20.00
- 4 czerwca (niedziela) – 11.00-20.00
Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi będzie spotkanie z autorem publikacji „Orient zesłańców” dr. Bartłomiejem Noszczakiem. Organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej o/ Opole wykład odbędzie się już w najbliższy piątek (2 czerwca) o godz. 16:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Opolu przy ul. Krakowskiej 32.
W książce autor przybliża Bliski Wschód oczami Polaków ewakuowanych ze Związku Sowieckiego w latach 1942–1945. Publikacja opowiada przede wszystkim o emocjach i uczuciach towarzyszących naszym rodakom.
Więcej informacji o festiwalu znaleźć można na stronie internetowej https://festiwalksiazki.pl/.
Tegoroczna edycja imprezy będzie wyjątkowa, ponieważ na opolskim Placu Wolności rozstawi się rekordowa liczba ponad 100 wystawców. Na scenie natomiast odbędą się bardzo ciekawe spotkania z: Janem Miodkiem, Remigiuszem Mrozem, Beatą Pawlikowską czy Andrzejem Draganem.
Przez trzy dni festiwalowi towarzyszyć będą również koncerty, od rapowych, przez spotkanie z jazzem i soulem, aż po kultową Luxtorpedę.
7. Festiwal Książki w Opolu odbędzie się na Placu Wolności
Festiwal już za nami. Tak wyglądało nasze stoisko:
Projekt
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1890 – w Gdowie k. Myślenic urodził się Michał Grażyński (zm. 10 grudnia 1965 r. w Londynie), działacz niepodległościowy, polityczny i społeczny, powstaniec śląski, długoletni wojewoda śląski, w latach 1931–1939 i potem na emigracji naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego, współorganizator Związku Naprawy Rzeczypospolitej, autor prac na temat powstań i harcerstwa, m.in.: Walka o Śląsk (1939), W walce o ideały harcerskie. Gawędy, przemówienia, artykuły (1939)
- 1919 – w Raciborzu zmarł Karol Miarka młodszy (ur. 11 czerwca 1856 r. w Pielgrzymowicach k. Pszczyny), działacz społeczny, drukarz i wydawca książek literackich i religijnych oraz śpiewników i kalendarzy
- 1920 – w Bruntalu na Śląsku czeskim urodziła się Irena Anders, pseudonim artystyczny Renata Bogdańska (zm. 29 listopada 2010 r. w Londynie), aktorka, artystka rewiowa, pieśniarka, działaczka polonijna w Wielkiej Brytanii, żona generała Władysława Andersa