Serdecznie zapraszamy na 7. Festiwal Książki w Opolu, który w dniach 2-4 czerwca 2023 r. (piątek-niedziela) odbędzie się na Placu Wolności w Opolu. Jego organizatorem są Fundacja Fabryka Inspiracji.pl i drukarnia Opolgraf. Podobnie jak w poprzednich edycjach, będziemy mieli swoje stoisko, na którym będzie można zapoznać się z publikacjami Instytutu Śląskiego i Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych.
Przez 3 dni będziemy prowadzić promocję i sprzedaż naszych tytułów. Będą to zarówno nowości, jak i książki odrobinę starsze.
Będzie nas można spotkać w ciągu ul. Mozarta w następujących godzinach:
- 2 czerwca (piątek) – 15.00-20.00
- 3 czerwca (sobota) – 11.00-20.00
- 4 czerwca (niedziela) – 11.00-20.00
Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi będzie spotkanie z autorem publikacji „Orient zesłańców” dr. Bartłomiejem Noszczakiem. Organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej o/ Opole wykład odbędzie się już w najbliższy piątek (2 czerwca) o godz. 16:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Opolu przy ul. Krakowskiej 32.
W książce autor przybliża Bliski Wschód oczami Polaków ewakuowanych ze Związku Sowieckiego w latach 1942–1945. Publikacja opowiada przede wszystkim o emocjach i uczuciach towarzyszących naszym rodakom.
Więcej informacji o festiwalu znaleźć można na stronie internetowej https://festiwalksiazki.pl/.
Tegoroczna edycja imprezy będzie wyjątkowa, ponieważ na opolskim Placu Wolności rozstawi się rekordowa liczba ponad 100 wystawców. Na scenie natomiast odbędą się bardzo ciekawe spotkania z: Janem Miodkiem, Remigiuszem Mrozem, Beatą Pawlikowską czy Andrzejem Draganem.
Przez trzy dni festiwalowi towarzyszyć będą również koncerty, od rapowych, przez spotkanie z jazzem i soulem, aż po kultową Luxtorpedę.
7. Festiwal Książki w Opolu odbędzie się na Placu Wolności
Festiwal już za nami. Tak wyglądało nasze stoisko:
Projekty
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1800 – we Wrocławiu zmarł Johann Heinrich Robert Göppert (zm. 18 maja 1884 r. we Wrocławiu), niemiecki botanik, paleontolog i profesor uniwersytecki, od 1852 r. dyrektor wrocławskiego Ogrodu Botanicznego
- 1872 – w Krzyżowicach k. Pszczyny urodził się Jan Jakub Kowalczyk (zm. 22 czerwca 1941 r. w Katowicach), polski działacz narodowy i polityczny, pisarz, dziennikarz, ekonomista, prezes Towarzystwa Akademików Górnoślązaków, działacz Ligi Narodowej, po aresztowaniu Wojciecha Korfantego (1873–1939) kierował „Górnoślązakiem”, senator RP, konsul polski we Wrocławiu
- 1926 – w Bytomiu bojówki niemieckie napadły na polski konsulat
- 1939 – w Berlinie zmarł doktor Augustyn Kośny (ur. 27 listopada 1896 r. w Chróścicach k. Opola), powstaniec śląski, działacz Związku Polaków w Niemczech, dziennikarz, zamordowany przez Niemców