Serdecznie zapraszamy na 7. Festiwal Książki w Opolu, który w dniach 2-4 czerwca 2023 r. (piątek-niedziela) odbędzie się na Placu Wolności w Opolu. Jego organizatorem są Fundacja Fabryka Inspiracji.pl i drukarnia Opolgraf. Podobnie jak w poprzednich edycjach, będziemy mieli swoje stoisko, na którym będzie można zapoznać się z publikacjami Instytutu Śląskiego i Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych.

Przez 3 dni będziemy prowadzić promocję i sprzedaż naszych tytułów. Będą to zarówno nowości, jak i książki odrobinę starsze.

Będzie nas można spotkać w ciągu ul. Mozarta w następujących godzinach:

  • 2 czerwca (piątek) – 15.00-20.00
  • 3 czerwca (sobota) – 11.00-20.00
  • 4 czerwca (niedziela) – 11.00-20.00

 

Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi będzie spotkanie z autorem publikacji „Orient zesłańców” dr. Bartłomiejem Noszczakiem. Organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej o/ Opole wykład odbędzie się już w najbliższy piątek (2 czerwca) o godz. 16:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Opolu przy ul. Krakowskiej 32.

W książce autor przybliża Bliski Wschód oczami Polaków ewakuowanych ze Związku Sowieckiego w latach 1942–1945. Publikacja opowiada przede wszystkim o emocjach i uczuciach towarzyszących naszym rodakom.

 

Więcej informacji o festiwalu znaleźć można na stronie internetowej https://festiwalksiazki.pl/.

Tegoroczna edycja imprezy będzie wyjątkowa, ponieważ na opolskim Placu Wolności rozstawi się rekordowa liczba ponad 100 wystawców. Na scenie natomiast odbędą się bardzo ciekawe spotkania z: Janem Miodkiem, Remigiuszem Mrozem, Beatą Pawlikowską czy Andrzejem Draganem.

Przez trzy dni festiwalowi towarzyszyć będą również koncerty, od rapowych, przez spotkanie z jazzem i soulem, aż po kultową Luxtorpedę.

 

7. Festiwal Książki w Opolu odbędzie się na Placu Wolności

Festiwal już za nami. Tak wyglądało nasze stoisko: