Zapraszamy na konferencję Zakładu Badań Historycznych, Niemcoznawczych i Bohemistycznych PIN-Instytutu Śląskiego, organizowaną we współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Śląski i Siecią Ziem Zachodnich i Północnych, pt. Górny Śląsk reditus. Wokół wydarzeń roku 1918 na Śląsku, która odbędzie się 10. października 2018 r. w siedzibie PIN-Instytutu Śląskiego w Opolu, przy ul. Piastowskiej 17, sala 201. Rozpoczęcie spotkania: godz. 9.00, zakończenie: godz. 14.00.
Do pobrania: program konferencji (PDF);
plakat (PDF).
Projekty
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1807 – Wrocław został zdobyty przez wojska napoleońskie, dowodzone przez brata Napoleona Hieronima Bonaparte (1784–1860)
- 1865 – w Rudach Raciborskich zmarł Juliusz Roger (ur. 23 lutego 1819 r. w Niederstotzingen w Niemczech), przyrodnik, etnolog, lekarz księcia raciborskiego Wiktora I Maurycego, królewski radca sanitarny, badacz i zbieracz pieśni górno¬śląskich, autor wydanych w 1863 r. we Wrocławiu Pieśni Ludu Polskiego w Górnym Szląsku
Rok 1945 na Śląsku
Kresowianie na Śląsku po 1945 r.
Interaktywna mapa miejsc pamięci
Serwis Opolskie Drogi do Wolności – kompendium wiedzy i powstaniach śląskich i plebiscycie na Górnym Śląsku


