Instytut Śląski ponownie weźmie udział w Targach Książki Regionalnej “Silesiana” na pl. Solnym we Wrocławiu w dniach 18-19 maja 2024. Wśród naszych publikacji zaprezentujemy także liczne nowości, w tym zgłoszoną do konkursu pozycję Kresowianie na Śląsku po 1945 roku. Leksykon. Jest to praca zbiorowa pod redakcją Krzysztofa Kleszcza i Marii Kalczyńskiej, przy współpracy Barbary Maresz i Joanny Hytrek-Hryciuk. Zawiera 144 haseł biograficznych i 15 przedmiotowych, a także fotografie.

Podczas gali rozstrzygnięcia wspomnianego konkursu w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (wrocławski Rynek 58) w dniu 16 maja o godz. 9:30 będzie obecna pani redaktor, dr Joanna Hytrek-Hryciuk, która opracowała część leksykonu dotyczącą Dolnego Śląska.

Zakup wszelkich prezentowanych publikacji będzie możliwy na stoisku w sobotę i niedzielę, odpowiednio w godzinach 10:00-19:00 i 10:00-17:00.

Nagrodę w tegorocznym konkursie otrzymuje publikacja Szczypiorniści Śląska. Historie opowiedziane, autorstwa Ewy Maj, wydanej przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość, a wyróżnione zostają: Stawka większa niż życie. Dossier, praca zbiorowa, zgłoszona przez Wydawnictwo Ongrys, oraz Alta Ecclesia. Grodowiec – zarys dziejów miejscowości i sanktuarium, autorstwa Marka Roberta Górniaka i Piotra Krzemińskiego, zgłoszona przez Urząd Gminy Grębocice. Gratulujemy zwycięskim autorom i wydawcom.

Fotorelacja: