Zapraszamy i zachęcamy do udziału w dwóch szczególnych projektach:
Muzeum Historii Polski ogłasza akcję #MojaPamiątka:
Fotografia, list, zegarek na dewizce – w każdym z tych przedmiotów zaklęta jest opowieść. Ta osobista i ta zbiorowa. Właśnie z nich Muzeum Historii Polski chce stworzyć unikatową wystawę w ramach akcji społecznej #MojaPamiątka. Pojedyncze losy i historie rodzinne niech staną się skarbnicą wiedzy i doświadczeń dla kolejnych pokoleń. Zwłaszcza w czasie pandemii. Akcja skierowana do seniorów powstała z inicjatywy Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów.
Pełen opis akcji oraz informację w jaki sposób wziąć w niej udział dostępne na stronach Muzeum Historii Polski.
Muzeum Stutthof w Sztutowie zaprasza do udziału w projekcie #ToMYjesteśmyPamięcią / #Stutthof75:
Uruchamiamy specjalny projekt społeczno – multimedialny #Stutthof75, w którym każdy będzie mógł wziąć udział. Wystarczy, że zgłosi się do Muzeum, nagra otrzymaną z Muzeum relację Świadka, a nagranie przekaże Muzeum lub samemu udostępni na swoim profilu w mediach społecznościowych. Choć w ten sposób, w takiej niecodziennej przestrzeni, będziemy mogli wszyscy wziąć udział w obchodach i zostawić swój ślad pamięci przyszłym pokoleniom. A Ocalałym pokażemy, że nie jesteśmy obojętni i że PAMIĘTAMY! To MY jesteśmy Pamięcią!
Więcej informacji o projekcie na stronach Muzeum Stutthof w Sztutowie.
Projekt
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1912 – w Zabrzu otwarto pierwsze kino na Górnym Śląsku (Kino Lichtspielhaus, po 1945 r. Wolność, obecnie Roma)
- 1936 – Ministerstwo Oświaty Rzeszy zakazało używania w szkołach polskich w Niemczech śpiewnika wydanego przez Związek Polskich Towarzystw Szkolnych w Niemczech
- 1985 – w KWK „Wałbrzych” w wyniku wybuchu metanu i pyłu węglowego zginęło 18 osób