Zapraszamy już 27 marca br. o godz. 13.30 do Instytutu Śląskiego na promocję imponujących rozmiarów publikacji „Region czy regiony? Ziemie Zachodnie i Północne 1945-1989”, wydanej przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.
Autorzy artykułów reprezentują takie instytucje, jak Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” (Centrum Historii Zajezdnia), Instytut Zachodni im. Zygmunta Wojciechowskiego, Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy oraz Instytut Śląski.
W spotkaniu wezmą udział dr hab. Marek Białokur, prof. UO, dr hab Wojciech Kucharski, dr hab. Brygida Solga, prof. PO oraz prof. dr hab. Grzegorz Strauchold.
Projekty
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1945 – Armia Czerwona zajęła Katowice, Bytom, Świętochłowice, Piekary Śląskie
- 2012 – w Oświęcimiu zmarł Kazimierz Smoleń (ur. 19 kwietnia 1920 r. w Chorzowie Starym), prawnik, więzień obozów Auschwitz i Mauthausen, w obozie był pisarzem, członek Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, główny twórca i dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
Rok 1945 na Śląsku
Kresowianie na Śląsku po 1945 r.
Interaktywna mapa miejsc pamięci
Serwis Opolskie Drogi do Wolności – kompendium wiedzy i powstaniach śląskich i plebiscycie na Górnym Śląsku


