W dniach od 28 czerwca do 15 sierpnia br. Instytut Śląski zorganizował grę terenową, której celem było m.in. upowszechnianie wiedzy na temat Wojciecha Korfantego i miasta Opola oraz promowanie turystyki i aktywnego trybu życia.
Gra polegała na odnalezieniu 5 zawieszek „Tobie Polsko” w sprecyzowanych przez organizatora lokacjach. Co tydzień pojawiało się 5 dodatkowych zawieszek w nowych miejscach na terenie miasta Opola, razem było ich 15. Miejsca z ukrytymi zawieszkami można było zlokalizować przy użyciu aplikacji do geocachingu lub aplikacji Google maps. Na naszej stronie internetowej, oprócz danych lokalizacyjnych pojawiały się podpowiedzi odnoszące się do miejsca ukrycia zawieszki.
W każdej skrytce znajdował się również kod QR odsyłający uczestnika do pytania konkursowego w formularzu online. Nagrodziliśmy 7 osób, którzy jako pierwsi przesłali poprawne odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu. Skontaktujemy się z tymi osobami mailowo ws. możliwości odbioru upominków.
Serdecznie dziękujemy za udział w grze i gratulujemy!
Projekty
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1807 – Wrocław został zdobyty przez wojska napoleońskie, dowodzone przez brata Napoleona Hieronima Bonaparte (1784–1860)
- 1865 – w Rudach Raciborskich zmarł Juliusz Roger (ur. 23 lutego 1819 r. w Niederstotzingen w Niemczech), przyrodnik, etnolog, lekarz księcia raciborskiego Wiktora I Maurycego, królewski radca sanitarny, badacz i zbieracz pieśni górno¬śląskich, autor wydanych w 1863 r. we Wrocławiu Pieśni Ludu Polskiego w Górnym Szląsku

Rok 1945 na Śląsku
Kresowianie na Śląsku po 1945 r.
Interaktywna mapa miejsc pamięci
Serwis Opolskie Drogi do Wolności – kompendium wiedzy i powstaniach śląskich i plebiscycie na Górnym Śląsku


