Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili wystawę “Ślązacy dla Niepodległej” w holu Urzędu Wojewódzkiego, szczególnie w dniu jej uroczystego otwarcia 7 września.
Projekt jest realizowany w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa przez Instytut Śląski we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego, Archiwum Państwowym w Opolu, Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych, Instytutem Pamięci Narodowej – Delegaturą w Opolu oraz Siecią Ziem Zachodnich i Północnych.
Informujemy, że wystawa będzie eksponowana także przez naszych Partnerów, a także że w ramach projektu “Ślązacy dla Niepodległej” odbędą się lekcje. Prosimy śledzić naszą stronę i strony naszych Partnerów, aby poznać harmonogram.
Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.
Projekt
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1801 – we Wrocławiu założono Szkołę Przemysłową dla Ubogich Dziewcząt Żydowskich, która istniała do 1920 r.
- 1870 – w Ostrowie Wielkopolskim urodził się Tytus Jaszkowski (zm. 14 marca 1963 r. w Lipinach, obecnie część Świętochłowic), działacz narodowy, powstaniec śląski, założyciel i prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Królewskiej Hucie (obecnie Chorzów), Straży Obywatelskiej dla Górnego Śląska, Związku Wojackiego oraz placówki Polskiej Organizacji Wojskowej Górnego Śląska
- 1920 – w Bytomiu założono Klub Piłkarski „Polonia” w odpowiedzi na apel Polskiego Komisariatu Plebiscytowego wzywający do powoływania własnych organizacji kulturalno-oświatowych i sportowych