Podobnie jak w poprzednich latach Instytut Śląski współorganizuje wydarzenia kulturalne w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa – największym w Europie projekcie społeczno-edukacyjnym, koordynowanym w Polsce przez Narodowy Instytutu Dziedzictwa.

W tym roku zapraszamy szczególnie na trzy wydarzenia:

12 wrześniaPlebiscytowe Opole cz.2 – wystawa multimedialna w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich ilustrująca sytuację Polaków w Opolu i regionie oraz ich dążenia do zmiany granic na korzyść Polski w końcowej fazie I wojny światowej oraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

13 wrześniaPieśni Powstań śląskich na placu św. Sebastiana w Opolu – koncerty Grzegorza Płonki w kościele pw. św. Sebastiana w Opolu oraz w Radio Opole, połączone z promocją śpiewnika wydanego przez Instytut Śląski.

18 wrześniaŚlązacy dla Niepodległej. Już plebiscyt tu nadchodzi – wystawa w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim prezentująca przygotowania do plebiscytu 1921 roku w kontekście lokalnym i międzynarodowym.

Pobierz pełen program Europejskich Dni Dziedzictwa dla województwa opolskiego (PDF).

Miniatura plakatu promującego wystawę Już plebiscyt tu nadchodziMiniatura plakatu promującego wystawę Plebiscytowe Opole