Logo Opolskiego Turnieju Debat OksfordzkichInstytut Śląski w ramach programu „100. rocznica III Powstania Śląskiego oraz powrotu części Górnego Śląska do Macierzy” realizuje projekt: III Opolski Turniej Debat Oksfordzkich – Przyłączenie Śląska do Macierzy.
Celem naszych debat jest włączenie młodych ludzi w społeczne dyskusje, wzbudzenie refleksji nad ważnymi dla naszego społeczeństwa problemami, zmotywowanie do pogłębienia wiedzy w danej dziedzinie. Ważne jest, aby uczniowie szkół średnich wypracowali własny pogląd na różne sprawy, by potrafili zająć jasne stanowisko i obronić je wywarzonymi argumentami. Dzięki debatom uczymy młodych ludzi mądrze i kulturalnie się spierać, debatować z zaangażowaniem, nie zapominając przy tym o kulturze języka.

Plan III Opolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich

organizowanego przez Instytut Śląski we współpracy z Fundacją „Projekty Edukacyjne” z Poznania, Wyższą Szkołą Bankową w Opolu i Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu:

 1. Rekrutacja drużyn – październik/listopad 2022 r.
  – otwarcie formularza zgłoszeniowego na dysku Google – 28.10.–4.11.2022, https://instytutslaski.pl/debata
 2. Szkolenia z debat i wystąpień publicznych
  – 1 szkolenie na szkołę, do wyboru stacjonarnie lub online – 8–18.11.2022.
 3. Ogłoszenie tez (I poł. listopada).
 4. Zajęcia historyczne przygotowujące do tez
  – terminy w I poł. listopada online.
 5. Turniej debat
  – 4 zespoły – 29 listopada 2022 r.
  – stacjonarnie w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu.
 6. Zakończenie (koniec listopada).

Zasady rekrutacji

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w III Opolskim Turnieju Debat Oksfordzkich. Dodatkowych informacji udziela Leokadia Drożdż: l.drozdz@instytutslaski.pl, tel. 690890735.

Sfinansowano w ramach organizacji wydarzeń kulturalnych związanych z 100. rocznicami III Powstania Śląskiego oraz powrotu części Górnego Śląska do Macierzy