Dnia 9 maja 1957 r. z inicjatywy Opolskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk reaktywowano w Opolu Instytut Śląski. Oznacza to, że Instytut funkcjonuje w naszym mieście już 65 lat!

W związku z tym zapraszamy do udziału w trzech zabawach: w konkursie z nagrodami, w pikniku okolicznościowym połączonym z tegoroczną Nocą Muzeów oraz w grze terenowej “Let’s GOpole”.

Aby wziąć udział w konkursie online “Instytut Śląski od 65 lat w Opolu”, wystarczy wejść pod adres instytutslaski.pl/konkurs-65-lat, podać swój email i odpowiedzieć na pytania w quizie.


Nasz rocznicowy piknik odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 maja 2022 r. w parku przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich 1.
Zapraszamy wszystkich pracowników (byłych i obecnych), Opolan (dużych i małych) i sympatyków Instytutu (stąd i skądinąd)!

Po pikniku, podczas Nocy Muzeów zachęcamy natomiast do wyprawy w ramach gry terenowej “Let’s GOpole”:
Najpierw odbierz z Instytutu Śląskiego arkusz odpowiedzi. Następnie odnajdź instytucje wskazane na arkuszu i umieszczone na nich kody QR. Skanuj kody, żeby wylosować pytanie, a odpowiedź wpisz na arkuszu. Po odnalezieniu wszystkich instytucji i udzieleniu odpowiedzi, prześlij arkusz lub jego zdjęcie/skan mailowo do Instytutu Śląskiego i weź udział w losowaniu nagród!

Nie masz jak dotrzeć do centrum miasta? Skorzystaj z bezpłatnego autobusu, który będzie jeździł po Opolu do północy (rozkład jazdy w zaproszeniu oraz na ulotkach informacyjnych Nocy Muzeów 2022).

 

Do pobrania: