Banner Nocy Kultury 2022

Tegoroczna opolska Noc Kultury odbyła się 24 czerwca. Wzięło w niej udział niemal 40 instytucji i firm prywatnych, przygotowując długi szereg atrakcji dla odwiedzających (zob.: pełen program wydarzenia).

Instytut Śląski był w tym roku współorganizatorem Nocy Kultury w Archiwum Państwowym w Opolu, która objęła wystawę oraz gry i zabawy dla dzieci i młodzieży pod wspólnym tytułem “Polska – zadanie na całe życie” (w tym gry Zadbaj o książkę, Opowiedz mi bajeczkę, Powiedz wierszyk, Umiesz ładnie pisać?, Rozwiąż rebus, Rozwiąż zagadkę, Opowiedz kawał, Zaśpiewaj piosenkę, Zrób to sam oraz Zagraj ze mną), jak również promocję książki “Archiwum po drodze… Dzielnice Opola w źródłach Archiwum Państwowego w Opolu” Tom 1: Czarnowąsy, Groszowice, Grudzice, Nowa Wieś Królewska, Wójtowa Wieś i Szczepanowice“.

Wystawa “Polska – zadanie na całe życie” dostępna jest przy budynku Archiwum Państwowego w Opolu, a osoby, które nie będą miały okazji zobaczyć jej na miejscu zachęcamy do zapoznania się z jej treścią pobierając całość w pliku PDF. Wystawa nie tylko pielęgnuje pamięć o młodzieżowych publikacjach polskich sprzed stu lat, ale podsuwa też doskonałe pomysły na letnie gry i zabawy dla dzieci dzisiaj. Zachęcamy do lektury!