Już w najbliższą środę, 8 grudnia 2021 r. o godz. 9.00 zapraszamy na konferencję pt. Wielojęzyczność w przestrzeni publicznej. Śląsk i Łużyce na tle krajowym i europejskim II. Prasa mniejszości narodowych i etnicznych w perspektywie historycznej.
Spotkanie odbędzie się w trybie hybrydowym: część stacjonarna – w sali 301 Instytutu Śląskiego, transmisja online – na stronie facebookowej Instytutu, a aktywny udział będzie możliwy przy pomocy aplikacji Zoom pod adresem instytutslaski.pl/wielojezycznosc
Zachęcamy do udziału!
Projekty
Szukaj książek
Tego dnia w roku…
- 1657 – w kościele Pokoju w Świdnicy odprawiono pierwsze nabożeństwo
- 1768 – w Wersalu zmarła Maria Leszczyńska (ur. 23 czerwca 1703 r. w Trzebnicy), królewna polska, królowa Francji w latach 1725–1768 jako żona Ludwika XV
- 1922 – w Katowicach utworzono Wyższy Urząd Górniczy
- 1946 – w KWK „Boże Dary” w Katowicach, w wyniku tąpnięcia, zginęło 7 górników
- 1958 – w Chorzowie zmarł Rudolf Kornke (ur. 26 września 1884 r. w Szopienicach, obecnie część Katowic), podporucznik Wojska Polskiego, powstaniec śląski, senator RP IV i V kadencji
Kresowianie na Śląsku po 1945 r.
Interaktywna mapa miejsc pamięci
Serwis Opolskie Drogi do Wolności – kompendium wiedzy i powstaniach śląskich i plebiscycie na Górnym Śląsku


