Na I piętrze Instytutu Śląskiego oraz w holu przy Bibliotece Uniwersytetu Opolskiego można oglądać kolejną wystawę. Tym razem ekspozycja zawiera pokonkursowe prace plastyczne poświęcone wielkiemu astronomowi z okazji 550. rocznicy urodzin i 480. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika.

Podczas wernisażu wystawy, który odbył się 19 czerwca br. sylwetkę Mikołaja Kopernika przedstawiła Joanna Siek, interaktywną mapę, która zawiera upamiętnienia astronoma zaprezentował Michał Pelczarski. Następnie o ogólnopolskim konkursie  plastycznym „A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?” opowiedziała dr Magdalena Przysiężna-Pizarska. Spotkanie prowadziła Leokadia Drożdż kierownik Zakładu Edukacji i Promocji Dziedzictwa Śląska, którego pracownicy zorganizowali to wydarzenie.

Konkurs plastyczny cieszył się ogromnym zainteresowaniem, z całej Polski zostało nadesłanych 355 prac, które mamy teraz przyjemność prezentować w ramach wystawy. Na wernisaż licznie przybyli nagrodzeni wraz z rodzinami. Nagrody rzeczowe i dyplomy otrzymało 9 osób, a 27 wyróżniające dyplomy.

Dziękujemy również pani Danucie Szewczyk-Kłos dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Opolskiego za współpracę przy wystawie.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania eskpozycji. Można również umówić się na grupowe zwiedzanie wraz z komentarzem po wcześniejszej rozmowie telefonicznej z opiekunem wystawy Katarzyną Rząsą – tel. 531 413 489


Galeria zdjęć z wernisażu:


Kompletna galeria prac: