Zakład Edukacji i Promocji Dziedzictwa Śląska przygotował wystawę, której pomysłodawcą jest dr Magdalena Przysiężna-Pizarska. Ekspozycja „Chwycić za serce” to wynik projektu „Ocalone Dziedzictwa. Regionalne Izby Pamięci Ziem Zachodnich i Północnych”, realizowanego w ramach Sieci Ziem Zachodnich i Północnych, którego koordynatorem jest Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z Wrocławia.

Wernisaż wystawy odbył się 6 czerwca br. w Instytucie Śląskim. Podczas spotkania Leokadia Drożdż koordynator regionalny na Śląsk Opolski projektu, przedstawiła jego założenia, dr Magdalena Przysiężna-Pizarska opowiedziała o genezie powstania wystawy, natomiast o swojej pasji mówił właściciel kolekcji Tomasz Czorny, który oczarował słuchaczy swoją gwarą i wiedzą na temat śląskich tradycji, dawnych strojów oraz wyposażenia domostw, stanowiących oś i motyw przewodni wystawy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji znajdującej się na III piętrze Instytutu Śląskiego przy ul. Piastowskiej 17 w Opolu. Można również umówić się na grupowe zwiedzanie wraz z komentarzem po wcześniejszej rozmowie telefonicznej z opiekunem wystawy dr Magdaleną Przysiężną-Pizarską – tel. 516 120 973.